Kurumsal

Rekabetçi Zeka

IQ Sistem Çözümleri rekabetçi zeka alanında uzman eğitmenliği, danışmanlık ve teknik uygulama hizmetleri sağlamaktadır. Rekabetçi Zeka, bir şirket/kurumun stratejik kararlar almakta idarecileri ve yöneticilerini desteklemek amacıyla gerekli olan her türlü çevresel faktör, rakip, müşteri ve ürün hakkındaki bilgilerin tanımı, toplanması, analizi ve dağıtımı işlemidir.

Bulut Bilişim ve Dağıtık Sistemler

Bulut Bilişim ve Dağıtık Sistemlerin karlarını arttırmakla uğraşan kurumlara uygulama ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kurumlar IQ Sistem Çözümleri’nin dolaysız ve deneyimli yardımıyla son derece esnek, ölçülebilir ve ekonomik bilgi ve iletişim yeterliliği elde etmek için gerekli en son araç ve çözümleri kısa süre içerisinde kullanmaya başlayabilirler.

Gömülü Sistem Bilgisayarlar

IQ Sistem Çözümlerinde Gömülü sistemler için yazılım geliştirilmektedir. Geliştirme işlemleri yüksek seviyeli diller (High Level Language) (c, c++,java, ada, scripting lenguage), ile uygulama düzeyi dillerde(visual basic, access) yapılmaktadır. Yazılım geliştirme Çevik Yazılım Geliştirme yöntemleri ile yapılmaktadır.

Giyilebilir ve Araçüstü Dayanıklı Bilgisayarlar

Giyilebilir ve araçüstü dayanıklı bilgisayarlar ise saha çalışmalarında ihtiyaç duyulacak, giyilebilir, araçüstü kullanıma müsait, yüksek kapasiteli, yerli tasarım, yerli kasal üretimi, dayanıklı fansız bilgisayarlar. Windows işletim sistemleri yanında ve hizmete özel Linux işletim sistemleri geliştirilmektedir. IQ Sistem Çözümleri müşteri ihtiyacına uygun gömülü sistem bilgisayar tasarım, üretim ve seçiminde başarılı bir konumda olup, tamamlanmış projeleri mevcuttur.